Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

2020-10-07 - PPIS w Głubczycach komunikat nr 10: Woda warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu w strefie zaopatrzenia wodociągu publicznego Włodzienin

 

KOMUNIKAT NR 10

z dnia 7 października 2020r.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Głubczycach informuje, że w badaniach jakości wody wykonanych w ramach prowadzonego nadzoru nad jakością wody przeznaczonej do spożycia ludzi /sprawozdanie nr 428.1/W/N/OKK/20 z dnia 07.10.2020r./ w strefie zaopatrzenia wodociągu publicznego Włodzienin w gminie Branice, /próbka wody pobrana z hydroforni/, stwierdzono ponadnormatywną zawartość bakterii grupy coli.

Woda warunkowo przydatna do spożycia przez ludzi, po uprzednim przegotowaniu.

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Administrator wodociągu podjął w trybie natychmiastowym działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody pod względem mikrobiologicznym do wymagań określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi /Dz. U. 2017 poz. 2294/.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

Informacje o jakości wody będą aktualizowane na stronach internetowych:

  1. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głubczycach
    (psseglubczyce.pis.gov.pl)
  2. Urzędu Gminy w Branicach (www.branice.pl)

 

PDFPPIS_Komunikat_nr_10_2020_10_07.pdf (390,05KB)